Header

Kim jesteśmy

Pracownia Projektowa ABA PRO działa już od kilku lat, chociaż nasze początki sięgają lat 80-tych. Jesteśmy rodzinną firmą, w tej chwili dwupokoleniową. Specjalizujemy się w projektach małych i średnich budynków mieszkalnych, usługowych itp., wykonujemy również adaptacje gotowych projektów. Przygotowujemy kompletne dokumentacje wraz z częścią architektoniczną, konstrukcyjną oraz instalacjami, współpracujemy ze specjalistami różnych branż. Wiele osób wie jaki dom chciałoby wybudować, nie chcą niepotrzebnie generować kosztów wynajmując drogiego architekta to jesteśmy świetnym wyborem dla nich. Oferujemy wykonanie taniego projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Jak pracujemy

Allplan logo

Od lat 90-tych pracujemy na programie Allplan niemieckiej firmy Nemetschek, możemy przygotować dokumentację techniczną jak i wizualizacje, szczegółowe zestawienia materiałów, powierzchni, elementów, pomieszczeń itp. Dysponujemy ploterem 24 calowym. W naszej firmie powstało już kilkaset kompletnych projektów i różnego rodzaju opracowań technicznych. Tworzymy kosztorysy w oparciu o pragram Norma. Opracowujemy charakterystyki energetyczne budynków programem Arcadia Termo.

Dla kogo pracujemy

Przede wszystkim pracujemy na zlecenie osób prywatnych, głównie projekty budownictwa jednorodzinnego, ponadto tworzymy projekty domów, budynków gospodarczych, garaży, warsztatów, wiat, konstrukcji pod reklamy itd. Doradzamy przy wyborze technologii i rozwiązań konstrukcyjnych. Opracowujemy projekty dla innych projektantów i biur. Poza projektowaniem - nadzorujemy roboty budowlane, wykonujemy inwentaryzacje. Zajmujemy się obsługą kwestii formalnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę w urzędach miasta oraz gminy, wytarczy że zgłosisz się do nas my pomożemy przejść przez cały proces od wystąpienia o decyzję o warunkach zabudowy, projekt, uzgonienia, prowadzenie budowy, aż po odbiór budynku. 

Co zrobiliśmy

Przez wiele lat działalności w naszej pracowni powstało dużo projektów. Nieraz zleceniodawcy wracali do nas, zamawiając kolejne opracowanie, często odszukiwali nas po wielu latach. Wiele osób zostało "poleconych" przez naszych dotychczasowych klientów. Prze długi czas lista naszych realizacji rozrosła się znacznie, poniżej prezentujemy wybrane obiekty. Wiele z nich mijacie Państwo codziennie jadąc do pracy, w niektórych miejscach jesteście bo realizujecie jakieś usługi, bądź robicie zakupy:

  • Projekt Stacji Kontroli Pojazdów w Kolonii Poczesna
  • Projekt Stacji Kontroli Pojazdów w Częstochowie ul. Poselska
  • Projekt drukarni w Olsztynie pl. Piłsudskiego
  • Projekt Stacji Napraw Samochodów w Częstochowie ul. Św. Rocha
  • Projekt Adaptacji poddasza na część mieszkalną Domu Dziecka w Chorzenicach
  • Projekt przebudowy Wieży Kościelnej w Lelowie
  • Projekt wyburzenia części Pawilonu Handlowego pod cmentarz w Lelowie
  • Projekt restauracji w Olsztynie Projekt adaptacji mieszkania na Gabinet Stomatologiczny w Częstochowie ul. Orląt Lwowskich
  • Projekt adaptacji pomieszczenia handlowego na Restaurację w Złotym Potoku gm. Janów
  • Projekt renowacji elewacji kamienicy w Częstochowie III Aleja NMP

Ponadto wiele projektów domów mieszkalnych zrealizowanych w różnych technologiach począwszy od technologii tradycyjnej, poprzez drewnianą (w tym w Systemie Kanadyjskim), a kończąc na technologii Thermo Dom. Wszystkie te zrealizowane na terenie Częstochowy i jej okolicach, na terenie powiatów Zawiercie, Kłobuck, Radomsko i Myszków